WYKAZ - Koszalin ul. Leśna 29, działki nr 693/30 i 690/3

WYKAZ - Koszalin ul. Leśna 29, działki nr 693/30 i 690/3

WYKAZ NR WIiN-II.7740.1.2023.BC

NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO SPRZEDAŻY

 

 

Dyrektor Wydziału Inwestycji i Nieruchomości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego działający na podstawie pełnomocnictwa Nr 142/2016 Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 27 września 2016 r., podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży:
 
  1. oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa położona w Koszalinie przy ul. Leśnej 29, oznaczona jako:
  • niezabudowana działka nr 690/3, obręb 0019 Koszalin, KW nr  KO1K/00051269/9,
  • zabudowana działka nr 693/30, obręb 0019 Koszalin, KW nr KO1K/00047430/8.
Województwo Zachodniopomorskie jest właścicielem nieruchomości.
  1. powierzchnia nieruchomości:
  • działka nr 690/3 o pow. 0,2584 ha,
  • działka nr 693/30 o pow. 2,6233 ha.
  1. opis nieruchomości:
Teren działki nr 690/3 o kształcie nieregularnym, zbliżonym do prostokąta, ukształtowanie terenu ze wzniesieniem w kierunku północno-wschodnim. Działka stanowi drogę utwardzoną w części płytami betonowymi o znacznym zużyciu technicznym. W pozostałej części działka porośnięta roślinnością trawiastą, samosiejkami drzew i krzewów. Przez teren działki przebiegają sieci infrastruktury technicznej, w tym sieć energetyczna, teletechniczna, kanalizacyjna - infrastruktura przygotowana na potrzeby budowy szpitala, obecnie nieużytkowana. Teren działki od strony zachodniej ogrodzony płotem z siatki stalowej. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Leśnej od strony południowej.
Teren działki nr 693/30 o kształcie nieregularnym, z kaskadowym ukształtowaniem wznoszącym się w kierunku północno-wschodnim, zabudowany czterema budynkami niemieszkalno-magazynowymi po niezrealizowanej budowie szpitala. W pozostałej części teren porośnięty roślinnością trawiastą, samosiejkami drzew i krzewów. Teren przecinają ciągi komunikacyjne utwardzone płytami betonowymi. Przez teren działki przebiegają sieci infrastruktury technicznej, w tym sieć energetyczna, teletechniczna, kanalizacyjna, wodociągowa, gazowa - infrastruktura przygotowana na potrzeby budowy szpitala, obecnie nieużytkowana. Teren działki od strony ul. Leśnej ogrodzony płotem z siatki stalowej. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Leśnej od strony południowej. W sąsiedztwie znajdują się budynki mieszkalne i tereny niezabudowane.
  1. przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania:
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego uchwalonym Uchwałą Nr XXX/513/2021 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 25 marca 2021 r. przedmiotowa nieruchomość znajduje się na terenie oznaczonym w następujący sposób:
  • działka nr 690/3 - symbolem 08KDD – tereny dróg publicznych klasy dojazdowej;
  • działka nr 693/30 – w części:
- symbolem 52MW/U – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej lub zabudowy usługowej nieuciążliwej,
- symbolem 53MW/U – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej lub zabudowy usługowej nieuciążliwej lub zabudowy mieszkaniowo-usługowej nieuciążliwej,
- symbolem 09KDD – tereny dróg publicznych klasy dojazdowej.
  1. termin zagospodarowania nieruchomości:
Nie dotyczy.
  1. cena nieruchomości:
Łączna cena 7.356.100 zł netto (słownie: siedem milionów trzysta pięćdziesiąt sześć tysięcy sto złotych), w tym:
  •    391.600 zł - działka nr 690/3 – sprzedaż podlega opodatkowaniu podatkiem VAT,
  • 6.964.500 zł - działka nr 693/30 – sprzedaż zwolniona od podatku VAT.
  1. wysokość stawek procentowych opłat z tytułu użytkowania wieczystego:
Nie dotyczy.
  1. wysokość opłat z tytułu użytkowania, najmu lub dzierżawy:
Nie dotyczy.
  1. terminy wnoszenia opłat:
Nie dotyczy.
  1. zasady aktualizacji opłat:
Nie dotyczy.
  1. informacje o przeznaczeniu do zbycia lub oddania w użytkowanie, najem, dzierżawę lub użyczenie:
Wskazana nieruchomość przeznaczona jest do sprzedaży w trybie publicznego nieograniczonego przetargu ustnego na podstawie uchwały Nr 1276/23 Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 31.07.2023 r. Termin, miejsce i warunki przetargu zostaną podane do publicznej wiadomości w odrębnym ogłoszeniu.
  1. termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2:
6 tygodni od dnia wywieszenia (publikacji) niniejszego wykazu.
 
Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Wydziale Inwestycji i Nieruchomości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Szczecin, ul. Piłsudskiego 40, tel. 91 454 25 95.

 

Historia zmian

Data aktualizacji Autor Wpis do dziennika
21.12.2023 - 10:54 Tomasz Szymański Edytowany przez Tomasz Szymański.
19.12.2023 - 02:00 Tomasz Szymański Utworzony przez Tomasz Szymański.
27.11.2023 - 09:00 Tomasz Szymański Utworzony przez Tomasz Szymański.